Ana sayfa LGS 2. Dönem TEOG’da sorular en çok hangi konulardan çıkıyor?

2. Dönem TEOG’da sorular en çok hangi konulardan çıkıyor?

2. Dönem TEOG’da sorular en çok hangi konulardan çıkıyor?

2015-2016 öğretim yılı 2. Dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı (TEOG) yani ortak sınavlar 27-28 Nisan tarihlerinde yapılacak.

 

8’inci sınıf öğrencilerinin Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, TC İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil olmak üzere 6 dersten sınava girdiği ve birinci dönem 2015 kasım ayında yapılan ortak sınavlarda 1400 civarında Türkiye birincisi çıkmıştı.

İkinci dönem sınavlarının en önemli özelliği birinci döneme göre daha çok sorumlu olduğu konularının oluşu.İlk sınavın ardından işlenen ünite sayısı da konular da arttı. Dahası bu sınavlarda da ilk dönemin konularından da öğrenciler sorumlu olacak.

Peki ikinci dönem TEOG sınavlarında en fazla soru nereden çıkıyor? 2013-2014 ve 2014-2015 sınavlarında çıkmış soruların dağılımları dikkate alındığında Türkçe’den  Paragrafta Anlam’dan 6-7 soru,Cümlede Anlam’dan 3-4 soru çıkmış,Matematik’ten Denklemler,Trigonometri ,Prizmalar’dan 2’şer soru çıkmış,Fen Bilimlerinden Maddenin Halleri ve Isı’dan 6-7,Canlılar ve Enerji İlişkilerinden 4-5 soru çıkmış.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.