Ana sayfa Açık Lise Açık Öğretim Lisesinden Örgün Eğitim Veren Liselere Nasıl Geçiş Yapılır?

Açık Öğretim Lisesinden Örgün Eğitim Veren Liselere Nasıl Geçiş Yapılır?

Açık Öğretim Lisesinden Örgün Eğitim Veren Liselere Nasıl Geçiş Yapılır?,Açık Öğretim Lisesinden Mesleki Açık Öğretim Lisesine Nasıl Geçiş Yapılır? ,Mesleki Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine Nasıl Geçiş Yapılır?

 

 

Açık Öğretim Lisesinde Ders Geçme ve Kredili Sistem, örgün eğitim(1) veren okullarda ise Sınıf Geçme Sistemi uygulanmaktadır. Açık Öğretim Lisesinden örgün eğitim veren bir okula nakil yaptırmak isteyen öğrencilerin sınıf seviyesi, başarmış oldukları ortak derslere göre belirlenir. Örgün eğitim veren okullar, Açık Öğretim Lisesinden tasdikname ile gelen öğrencilerin sınıf seviyesini, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 29.09.2014 tarih ve 93 sayılı kararına göre belirler.

                 Açık Öğretim Lisesinden örgün eğitim veren okullara nakil ve geçiş işlemleri için Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 29.09.2014 tarih ve 93 sayılı kararının tam metni için buraya tıklayınız.

MAÖL´den AÖL´ye Geçiş

              Kaydınızı Mesleki Açık Öğretim Lisesinde yeniledikten sonra size en yakın Açık Öğretim Lisesi iş ve işlemlerini yürüten herhangi bir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne başvurarak Açık Öğretim Lisesine geçiş yapabilirsiniz. Mesleki Açık Öğretim Lisesi’nden Açık Öğretim Lisesi’ne geçiş yapan öğrencilerin alan derslerine ait kredileri dikkate alınmaz.

AÖL´den MAÖL´e Geçiş

             Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı öğrenciler her öğretim yılının başında yüz yüze eğitim veren okul müdürlüğüne dilekçe ile başvurarak geçiş yapabilirler. Açık Öğretim Lisesinde kazandıkları dönemler ve krediler aynen korunur.

9 YORUMLAR

  1. Ben anadoluyu 11.sinifin baslarinda biraktim.suan acik lisedeyim 150 kredim var ve örgün egitime gecmek istiyorum 18 yasima giricem tekrar orgun egitime gecis yapabilirmiyim

    • ben 17 yasindayim 2 sene önce 10 sinifta okulu biraktim aol okumaya basladim ama herhangi bir okula başvurmadan simdi okula geri dönmeyi düşünüyorum kredim 10 sinif icin yeterli ve lisseye girmemem icin herhangi bir sebeb yok ama ilce milli eğitime giddigimde yetkili hor kisi 10 sinifi okursun 11 okuyamassin dedi yastan dolayi doğrumu

  2. 10 sınıfta orgun eğitimde meslek lisesinde okuyordum ailem örgün eğitim dışina çıkardı ve tekrardan orgun eğitimde okumak istiyorum bunun için ne yapmalıyım açık lisede bir kaydım da yok

  3. 3 yıldır okula gitmiyorum. Devam etseydim, Lise 1’e gidecektim. Ortaokulu açıktan bitirsem, Liseyi örgün eğitim olarak devam etme şansım var mı? 16’ya girdim bu arada.

  4. merhaba ben ailevi sorunlar yüzünden 10, sınıfın ilk döneminde açık öğretime geçtim şimdi daha 1-2 ay oldu geçeli ve örgün eğitime geçmek yani okuluma dönmek istiyorum kredim hakkında hiç bir bilgim yok daha hiç sınava girmedim okuluma dönmek için napmam lazım

  5. Hocam merhaba kolay gelsin. Ben AÖL de okuyorum, seneye Allah’ın izniyle örgüne geçmeyi istiyorum, sorum şu: şartları okuduğumda 12.sınıfa geçmek için haliyle 11.sınıfın dersleri isteniyor, benim kredim önümüzde ki gireceğim 2. ve 3.dönemle 12.sınıfa geçmeye yetiyor ancak istenilen zorunlu derslerden ayrı seçmeli derslerden 28 krediden 17 kredi kalıyor bu durumda 12.sınıftan başlayabilir miyim? hani belki belli bir süre verilipte eksikleri kapatma gibi bir durum olabilir mi? şimdiden teşekkür ederim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.