Ana sayfa Üniversite Hosteslik Başvuruları ve Başvuru Şartları

Hosteslik Başvuruları ve Başvuru Şartları

Nasıl Hostes olunur ? Hostes olmak isteyenler için hosteslerde aranan özellikler nelerdir. Erkek ve kadın kabin amirlerinde aranan fiziksel özellikler nelerdir. Hostes olma şartları nelerdir ? Hostes olmak için hangi üniversite hangi bölüm mezunları iş başvurusu yapabilir ? Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü Taban Puanları

 

Host ve Hostes Kimdir : Kabin memurları yolcuların uçakta güvenli bir şekilde seyahat etmelerini ve onların rahatlarını sağlamakla görevlidirler. Erkek kabin memuruna host, kadın kabin memuruna da hostes denilmektedir.

Nasıl Hostes Olunur ?

Hostes olmak için ilk başvuruyu yaptıktan sonra ilk yapacağınız şey o şirketin gösterdiği yerde boy kilo ölçümü yapılır ve sizin fiziksel olarak uçuşlara uygun olup olmadığınız kontrol edilir. Daha sonra bir ingilizce sınava tabi tutulursunuz. Bu sınavı geçebilmeniz için en az orta düzeyde ingilizce bilmeniz gerekmektedir. Bundan sonra ki adım ise türkçe olarak yapılan mülakattır. Bu bölümde hosteslik mesleğini neden seçtiğinizi  ve kişisel düşüncelerinizi sorarlar. Bazı şirketler hostes olmak için seçilecek kişileri psikolojik testlerden geçirebilirler. Bu test sosyal olarak sizin işe hazır olup olmadığınızı gösterir. Bu sınavları başarıyla geçtikten sonra eğitiminize başlarsınız.

Host-Hostes Maaşları

Havayolu şirketlerinde işe başlayan host/hostesler 2000-2500 tl maaş ile işe başlarlar.Şayet yurt dışı sefer görevleri olur ise bundan doğan hakları da mevcuttur.

Host/ Hostes Başvuruları ve Başvuru Şartları

Aşağıda bir havayolu şirketinin kabin memuru alımı için verilmiş ilanını göreceksiniz burada havayolu şirketlerinde kabin memuru olarak çalıştırılacaklarda aranan özellikler verilmiştir.

Dinamik, motivasyonu yüksek, pozitif düşünen, kendine özen gösteren, strese dayanıklı, takım çalışmasına yatkın, iletişimi kuvvetli, satış odaklı TECRÜBELİ ve TECRÜBESİZ KABİN MEMURU takım arkadaşları arıyoruz.
Aranan Nitelikler

• T.C. Vatandaşı
• En az lise ve dengi okul mezunu
• İyi derecede İngilizce bilen, ikinci dil tercih sebebidir (Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça ve Farsça)
• En az 20 yaşında (Tecrübesiz adaylar 20-30 yaş arasında kabul edilmektedir)
• Bayanlarda en az 1.60, Baylarda en az 1.70 boy
• Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli
• İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden

Eğitim Durumu
  • Lise Mezunu
  • Meslek Yüksekokulu Mezunu
  • Lisans Mezunu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.